IZVJEŠTAJ SA KUPA ŠS KANTONA SARAJEVO U UBRZANOM ŠAHU

U organizaciji Šahovskog saveza Kantona Sarajevo i tehnièkoj organizaciji ŠK “Bosna” Sarajevo, u nedjelju 20.11.2016. godine u prostorijama ŠK “Bosna” Sarajevo održan je Kup ŠS Kantona Sarajevo u ubrzanom šahu. Na Kupu je sudjelovalo 8 ekipa sa podruèja Kantona Sarajevo. Nakon odigranih sedam kola, pobijedio je ŠK “Napredak” Sarajevo sa osvojenih 11 meè bodova (pet pobjeda, jedan remi i jedan poraz) i 20 pojedinaènih poena. Drugo mjesto osvojila je ekipa ŠK “Bosna” Sarajevo sa 11 meè bodova i 20 pojedinaènih poena, a treæi je bio ŠK “Željeznièar” Sarajevo sa 11 meè bodova i 18 pojedinaènih poena.

Organizator Turnira je dodijelio pehar u trajno vlasništvo za pobjednika, kao i nagrade za najbolje igraèa po ploèama. Pobjednik ŠK “Napredak” Sarajevo je nastupio u sastavu: Rijad Buroviæ, Ismet Buroviæ, Željko Galiæ i Mario Tucakoviæ, a Ismet Buroviæ je osvoji nagradu za najuspješnijeg igraèa na drugoj ploèi sa svih sedam osvojenih poena.